• slash
  • slash
+90212 852 73 47 / +90507 752 65 34
İletişim Sabit/Cep
info@teknoconvey.com
7/24 Bize Ulaşabilrsiniz.
MENU
PLASTİK SEKTÖRÜ

PLASTİK SEKTÖRÜ TOZ VE GRANÜL TAŞIMA SİSTEMLERİ

Plastik, pvc, kalsit  hammaddelerin toz, granül gibi tanecikli dökme malzemelerin bir noktadan başka bir noktaya taşınması için pnömatik toz ve granül  taşıma sistemlerinden faydalanılır. Toz ve granül taşıma uygulamalarında pnömatk taşıma sistemleri her geçen gün daha yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. 
 
Toz ve granül malzemeler çuval, bigbag formunda  farklı alanlardan alınır ve bu alanın toz granül malzemeler; zemine, siloya, kamyona, çuvala, tartım  bunkerine, miksere yada prosesin ihtiyaç duyduğu kanala nakil etmek için pnömatik taşıma sistemlerinden fayadalanılır. 
 

TeknoConvey Plastik sektörü için;

Toz ve granül gibi hammaddelerin Dolum ve Yükleme Sistemleri
Silo dolum sistemleri
Mikser besleme sistemleri

Tank dolum boşaltma sistemleri

Big bag dolum boşaltma sistemleri

Kamyon yükleme boşaltma sistemleri
Depo, bunker dolum sistemleri
Çuvallardan miksere nakil sistemleri
Çuvallardan siloya besleme sistemleri
Silodan tartım bunkerine taşıma sistemleri
Silodan miksere yükleme sistemelri
Hammadde Boşaltma Sistemleri
Çuval ve big bag ile gelen hammaddelerin silolara taşınması
Silolardan üretim hattına taşıma sistemleri
Big bag boşaltma sisteminden üretim tesisine malzeme taşınması
 
Birkaç kelimeyle yoğun faz pnömatik toz ve granül  taşıma sistemini tanımlarsak: Pnömatik taşıma, kuru dökme malzemelerin düşük maliyetli bir ekipman kullanarak taşınmasının en basit yoludur. Pnömatik bir taşıma sistemi basittir, malzemelerin (toz, granül veya diğer kuru dökme malzemelerin) kapalı yatay veya dikey boru hatları vasıtasıyla düşük basınçta sıkıştırılmış hava kullanılarak pompalanmasıdır. 
TeknoConvey, tüm endüstri uygulamaları için projenizin her aşamasında sizinle en iyi ortaklığı gerçekleştirerek, pnömatik yoğun faz transfer sisteminizin eksiksiz bir şekilde çalışması için mühendislikten kuruluma kadar sizinle işbirliği yapıp, üretiminiz için en iyi mühendislik ve satış sonrası destek hizmetlerini sunarak pnömatik olarak her türlü dökme malzemenizin transferini sağlayacaktır. 
 
Yoğun faz toz granül taşıma sistemleri, bir basınç hattı, aktarma birimi, basınçlı kap ya da densveyör malzemelerinizi bir boru hattı vasıtasıyla belli varış noktasına ulaştırmak için genelde  1 Bar'ın üstünde bir basınçla ürününüzün nakli işlemidir (0.5 - 0.8 olasılıkla toz ve nakil hattına bağlı olarak). Yoğun faz pnömatik transport sistemlerinde basit  küçük filitreler ürün havadan ayrıştırılmaktadır, seyrek faz yada blower taşıma sistemleri gibi büyük filtrelere ihtiyaç yoktur, malzeme hava oranı seyrek faz sistemlerindeki gibi düşük değildir.
Yoğun faz toz ve granül  taşıma sistemi kontrol PLC sistemler genel olarak şu şekildedir;  tranferi yapılacak olan yığın toz yada granül malzeme bir transporter (basınçlandırıcı kap, densveyör) içine aktarılır, aktarılan malzemenin üzerine kontrolü bir şekilde ürün ve mesafeye bağlı olarak değişik basınçta hava verilir ve içi toz ayad granül malzeme dolu basınçlandırılmış kap densveyör çıkışındaki vana açılarak, malzeme boru bir hattı yardımıyla ve hedefteki bunker, mikser, reaktör yada siloya  aktarımı sağlanır. Kullanıcı operatör touch panel üzerinden pnömatik yoğun faz taşıma sistemine ait her türlü ayarı yapabilmektedir. Taşıması yapılan  malzemenin ve hattın yapısına bağlı  göre çalışma ekranı üzerinden sisteme ait yardımcı ilave ekipmanlar devreye alıp yada devreden alıkoyabilir.
Hemen hemen her toz ve granül ürünün iletilmesinde büyük deneyime sahibiz, tüm müşterilerimiz, dökme malzeme transfer sistemlerimizin taleplerine ideal performans sağlayacağından emin olabilirler.
Ancak bazı durumlarda pnömatik taşımaya uygun olmayan büyük partikül boyutlu, yüksek hacim yoğunluğuna sahip ve son derece yapışkan malzemeler (çünkü malzeme temas yüzeylerinde bir kaplama eğilimi gösterir ve sonunda taşıma hattını bloke edebilir) içinse farklı çözümler müşterilerimiz sunabilmekteyiz. Etkili bir pnömatik taşıma için malzemelerin %90’nının 1mm den küçük olması ve malzemelerin nem oranının % 5-4'ten  düşük olması çok önemlidir.
Pnömatik yoğun faz havalı taşıma sistemleriyle hammadde, karışım, dozajlı her ürün taşınabilmektedir.
TeknoConvey, pnömatik transport sistemi  tasarım harcanan zamanı en üst düzeye çıkararak mümkün olan en etkili taşıma imkânı sağlar. Uzun mesafeli, yüksek kapasiteli uygulamalar için en verimli yoğun faz taşıma teknolojisi için tasarlanmıştır.
 

TeknoConvey toz ve granül  taşıma sistemleri

Esnek ve basit ve kurulum, taşıyıcı hatlar tesisinizin her yerinden çok yönlü geçebilir
Tozsuz çalışma şartları
Maksimum ürün kırılganlığı taşıma esnasında  ,% 5-6'dan az
Düşük bakım sadece birkaç hareketli parça
Otomatik Plc kontrollü 
Hızlı ve düşük maliyetli kurulum
Sessiz çalışma
Daha güvenli çalışma ortamları sağlar
cizgi VİDEO GALERİ / Tümünü Göster cizgi
cizgi FOTOĞRAF GALERİ / Tümünü Göster cizgi