• slash
  • slash
+90212 852 73 47 / +90507 752 65 34
İletişim Sabit/Cep
info@teknoconvey.com
7/24 Bize Ulaşabilrsiniz.
MENU
CAM VE OTOMOTİV SEKTÖRÜ

HAVALI TAŞIMA SİSTEMLERİ CAM VE OTOTMOTİV SEKTÖRÜ

Birkaç kelimeyle yoğun faz pnömatik havalı taşıma sistemini tanımlarsak: Havalı taşıma, kuru dökme malzemelerin düşük maliyetli bir ekipman kullanarak taşınmasının en basit yoludur. Havalı taşıma sistemi basittir, malzemelerin (toz, granül veya diğer kuru dökme malzemelerin) kapalı yatay veya dikey boru hatları vasıtasıyla düşük basınçta sıkıştırılmış hava kullanılarak pompalanmasıdır. 
TeknoConvey, tüm endüstri uygulamaları ve cam - ototmativ sektörü için projenizin her aşamasında sizinle en iyi ortaklığı gerçekleştirerek, pnömatik yoğun faz havalı taşıma sisteminizin eksiksiz bir şekilde çalışması için mühendislikten kuruluma kadar sizinle işbirliği yapıp, üretiminiz için en iyi mühendislik ve satış sonrası destek hizmetlerini sunarak havalı olarak her türlü dökme malzemenizin transferini sağlayacaktır. 
 
Yoğun faz basınçlı havalı taşıma sistemleri, bir basınç hattı, aktarma birimi, basınçlı kap ya da densveyör malzemelerinizi bir boru hattı vasıtasıyla belli varış noktasına ulaştırmak için genelde  1 Bar'ın üstünde bir basınçla ürününüzün nakli işlemidir (0.5 - 0.8 olasılıkla toz ve nakil hattına bağlı olarak). Yoğun faz havalı taşıma sistemlerinde basit  küçük filitreler ürün havadan ayrıştırılmaktadır, seyrek faz yada blower taşıma sistemleri gibi büyük filtrelere ihtiyaç yoktur, malzeme hava oranı seyrek faz sistemlerindeki gibi düşük değildir.
Yoğun faz havalı  taşıma sistemi kontrol PLC sistemler genel olarak şu şekildedir;  tranferi yapılacak olan yığın toz yada granül malzeme bir transporter (basınçlandırıcı kap, densveyör) içine aktarılır, aktarılan malzemenin üzerine kontrolü bir şekilde ürün ve mesafeye bağlı olarak değişik basınçta hava verilir ve içi toz ayad granül malzeme dolu basınçlandırılmış kap densveyör çıkışındaki vana açılarak, malzeme boru bir hattı yardımıyla ve hedefteki bunker, mikser, reaktör yada siloya  aktarımı sağlanır. Kullanıcı operatör touch panel üzerinden pnömatik yoğun faz taşıma sistemine ait her türlü ayarı yapabilmektedir. Taşıması yapılan  malzemenin ve hattın yapısına bağlı  göre çalışma ekranı üzerinden sisteme ait yardımcı ilave ekipmanlar devreye alıp yada devreden alıkoyabilir.
Hemen hemen her toz ve granül ürünün iletilmesinde büyük deneyime sahibiz, tüm müşterilerimiz, dökme malzeme transfer sistemlerimizin taleplerine ideal performans sağlayacağından emin olabilirler.
Ancak bazı durumlarda havalı taşımaya uygun olmayan büyük partikül boyutlu, yüksek hacim yoğunluğuna sahip ve son derece yapışkan malzemeler (çünkü malzeme temas yüzeylerinde bir kaplama eğilimi gösterir ve sonunda taşıma hattını bloke edebilir) içinse farklı çözümler müşterilerimiz sunabilmekteyiz. Etkili bir pnömatik taşıma için malzemelerin %90’nının 1mm den küçük olması ve malzemelerin nem oranının % 5-4'ten  düşük olması çok önemlidir.
Pnömatik yoğun faz havalı taşıma sistemleriyle hammadde, karışım, dozajlı her ürün taşınabilmektedir.
TeknoConvey, pnömatik transport sistemi  tasarım harcanan zamanı en üst düzeye çıkararak mümkün olan en etkili taşıma imkânı sağlar. Uzun mesafeli, yüksek kapasiteli uygulamalar için en verimli yoğun faz taşıma teknolojisi için tasarlanmıştır.
 

Havalı Taşıma Sistemleri

 
Esnek ve basit ve kurulum, taşıyıcı hatlar tesisinizin her yerinden çok yönlü geçebilir
Tozsuz çalışma şartları
Maksimum ürün kırılganlığı taşıma esnasında  ,% 5-6'dan az
Düşük bakım sadece birkaç hareketli parça
Otomatik Plc kontrollü 
Hızlı ve düşük maliyetli kurulum
Sessiz çalışma
Daha güvenli çalışma ortamları sağlar
cizgi VİDEO GALERİ / Tümünü Göster cizgi
cizgi FOTOĞRAF GALERİ / Tümünü Göster cizgi