• slash
  • slash
+90212 852 73 47 / +90507 752 65 34
İletişim Sabit/Cep
info@teknoconvey.com
7/24 Bize Ulaşabilrsiniz.
MENU
ZİNCİRLİ BORU DRAG KONVEYÖR


Diskli - Zincirli Tip Drag Boru Konveyör

TeknoConvey boru biçimli zincirli drag konveyörü, kuru dökme katı ve toz işleme endüstrisi için tasarlanmış geniş kapsamlı mekanik konveyörlerde yeni mekanik taşıma seçeneğidir. Hijyenik, ağır hizmet tipi, tamamen kapalı, tozsuz boru biçimli zincirli drag konveyör, kuru, sıcak (250 ° C'ye kadar) veya soğuk, toz ve granülleri, özellikle kahve çekirdekleri, gıda maddeleri, evcil hayvan maması, hayvan yemi, tahıllar, kuruyemişler ve çok çeşitli kimyasallaır ve plastikler gibi kırılgan malzemeleri ekonomik olarak taşır. İşlemciler, içerik seçeneklerini esnek bir şekilde akışkan malzemelerini  zincirli drag konveyör kolayca taşıyabilir veya işleyebilir. Yapışkan olmayan kuru toz ve granülleri başarılı bir şekilde iletirler. Birden fazla giriş, çoklu çıkış ve kompleks ile maksimum düzen çok yönlülüğü. Malzeme kırılmasını en iyi seviyeye getirin ve yumuşak karışımlarla tutarlı karışımları koruyun. Tamamen kapalı konveyör tasarımıyla toz ve kirlenmeyi önler.

Boru şekilli zincirli drag konveyörü nasıl çalışır?

Boru biçimli zincirli drag konveyörü, kuru dökme katı ve toz işleme endüstrisi için tasarlanmış geniş kapsamlı mekanik konveyörlerde yeni mekanik taşıma seçeneğidir. Hijyenik, ağır hizmet tipi, tamamen kapalı, tozsuz boru şekilli zincirli sürükleme konveyörü, kuru, sıcak (250 ° C'ye kadar) veya soğuk, toz ve granülleri, özellikle kahve çekirdekleri, gıda maddeleri, hayvan yemi gibi kırılgan malzemeleri ekonomik olarak taşır,.

Boru şeklindeki zincirli drag konveyörler;

15 m3 / saate kadar kapasiteleri ile hızlı ve verimli taşıma.

Tamamen tozsuz ve kirlilikten uzak.

Tüm taşıma, malzemenin tozsuz transferini sağlayan tamamen sızdırmaz boru şeklinde bir sistemde gerçekleşir.

Malzeme, taşıma tüpü içindeki diskler arasında oluşan ceplere beslenir. Zincir ve diskler, malzemeyi çıkışa ulaşana kadar çeken kapalı devre boyunca yavaşça hareket eder. Bu nazik taşıma hareketi türü, ürün bozulmasını en aza indirir ve aynı zamanda karışımları da korur.

Boru şeklindeki drag tüplü konveyörler, üç düzlemde ( yatay, dikey, eğik ) çalışabilen tek mekanik konveyörlerdir. Bu yerleşim esnekliği mühendislerimizin, tek bir sürücü kullanırken aktarım noktalarını ortadan kaldıran karmaşık devreler tasarlamalarını sağlar.

Konveyör, birden fazla çıkışlı uygulamaları barındırabilir, böylece bir konveyör, malzemeyi birden fazla noktaya taşıyabilir. Bir seferde yalnızca biri çalışır durumda olduğu sürece birden fazla giriş mümkündür.

Boru şeklindeki drag diskli konveyörler, sıcak, soğuk, ıslak, kuru, higroskopik veya sıcaklığa duyarlı malzemeleri aktarabilir.

Konveyör başına maksimum 100 metreye kadar maksimum düz çizgi uzunlukları ile uzun mesafelerde iletme ve daha uzun mesafeler için çoklu konveyörleri bağlayabiliriz. Yük altında durup başlayıp, çoğu malzemeyle boşta çalışabilmeniz için operasyonel esnekliğin tadını çıkarın. Ayrıca, ürün akış özelliklerine bağlı olarak konveyörü besleyebilirsiniz. Çoklu tesis içi uygulamalar veya yük vagonu ve kamyon yükleme için mevcut bir mobil tasarım ile kullanımınızı en üst düzeye çıkarın.

Zincir montajımızda kullanılan tüm zincirler 304 veya 316 paslanmaz çelikten imal edilmiştir. Uygun gerdirme ile son kullanıcılar çok uzun bir zincir ömrü ve minimum zincir değiştirme masraflarını bekleyebilirler.

Hacim ne kadar büyük olursa olsun, boru şeklindeki sürtünmeli konveyörler, özellikle pnömatik taşıma sistemlerine kıyasla çok enerji verimlidir. Kullanıcılar, asgari güç gereksinimleri ve ilgili enerji tasarruflarından yararlanır.

Tüp şeklindeki drag konveyörleri ile, aktarma malzemesine herhangi bir ilave hava eklenmez, böylece tozun filtrelenmesi için çıkışta ilave bir hava yaratmaz. Çıkışta dışarı çıkmayan herhangi bir malzeme, bir sonraki çıkışta dışarı çıkana kadar sadece kapalı sistem etrafında taşınır.

Sadece periyodik çok az bakım ve mekanik olarak toz geçirmez, kapalı devre sistemi.

Hiçbir sistem filtresi gerekli değildir, Nazik taşıma özellikle kırılgan ürünler (hububat, fındık, kahve çekirdekleri için uygundur.) Hassas malzemeler için idealdir, Karışımları korumak için ideal, yük altında çalıştırılabilir ve durdurulabilir, ince tozlar / granüller için idealdir, tahıllar, fındık, kahve çekirdekleri, gıda maddeleri, evcil hayvan yemi, hayvan yemi, çok çeşitli kimyasallar, plastikler ve daha fazlası…

Boru şeklindeki diskli konveyörleri üç düzlemde (yatay, dikey, eğik) çalışabilir, sonsuz sayıda yerleşim seçeneği vardır. Mühendislerimiz, en uygun düzeni belirlemek için uygulama gereksinimlerinizi ve alan kısıtlamalarınızı değerlendireceklerdir.

Elektrik Gereksinimleri 3 -7,5 hp (2,2 - 5,6 kW) Motor her uygulamaya göre boyutlandırılır. Uygulama gereksinimlerine göre 3 - 7,5 hp (2,2 - 5,6 kW) motor seçilir. İsteğe bağlı atex özellikli tahrik motorları mevcuttur.

Drag tüplü konveyörler, malzeme özelliklerine ve yerleşimine bağlı olarak 30m / dak'ya kadar hızlarda çalışabilirler. Kapasiteler tipik olarak 176 litre dakika'ye kadar çıkmaktadır 100’lük modelde.

Aşağıdaki kapasite çizelgeleri, konveyörün büyüklüğünü kabaca tahmin etmenize imkan tanır ve hızın, küp / feet (dakika) veya litre / dakika) cinsinden verim gereksinimlerine göre hızını tahmin etmenizi sağlar. Yatay çizgiler, ürününüzün konveyörden geçeceği hızı temsil eder. Düşey çizgiler, litrelik volumetrik çıktı oranını gösterir. Çapraz çizgiler mevcut konveyörlerin boyutlarıdır.

Malzemenizin yığın yoğunluğuna bağlı olarak, gerekli taşıma hızını litre / dakika olarak hesaplayın. Yatay ölçekte gerekli miktarı bulun. Dikey çizgiyi yukarı taşı ve bir veya daha fazla çapraz çizgi ile kesiştiği yeri not edin. Her bir kesişme noktası olası bir konveyör boyutunu gösterir. Her bir kesişme noktasından, konveyör hızını belirterek yatay olarak sola dikey ölçeğe hareket ettirin. Boru şeklindeki konveyör seçim sürecine giren birçok faktör vardır. Yukarıda açıklanan mekanik seçimin ötesinde, taşınacak malzemenin fiziksel özelliklerini ve ekipman görev döngüsünü dikkatle değerlendiririz.

Boru diskli drag konveyör,  30 m / dak'ya kadar hızlarda çalışabilir. Malzemenizin durgun akış karakteristiği, yapışkan, aşındırıcı olması veya ekipmanın işletme görev döngüsünün kapsamı geniş ise, daha büyük bir konveyörün daha düşük hızda uygulanması tavsiye edilir. Malzeme serbest akışlı ve aşındırıcı olmayan ve / veya ekipman görev döngüsü düşük olduğunda daha küçük konveyör boyutları ve daha hızlı hızlar seçilir. Gelecekteki kapasite gereksinimleri dikkate alınmalıdır. Şimdi daha düşük bir hızda daha büyük bir konveyör takılması ihtiyatlı olabilir. Daha yüksek bir kapasiteye uyum sağlamak için hızı daha sonra artırabilirsiniz. Bu, değişken frekanslı bir sürücünün veya dişli değişiminin kullanılmasıyla yapılabilir. Dalgalanmalar ve düzensiz besleme koşulları dikkate alınmalıdır. Dalgalanma hazneleri daha fazla sabit besleme sağlayabilir ve daha küçük bir konveyörün kullanımını sağlayabilir.

Tamamen kapalı bir sistemde konveyör ürünümüz boru şekilli çekme konveyörlerimiz, ağır hizmet zincirini yavaşça tamamen kapalı bir borudan çeker. Zincir malzemenizi boru boyunca hareket ettirdikçe tozlanma, patlama veya kirlenme sorunları yaşanmaz. Diğer konveyörlerden daha az enerji kullanılır. Düşük beygir gücündeki motor, tozları veya dökme katıları taşırken enerji maliyetlerinizi azaltan yavaş ve sabit bir sürtünme üretir. Zorlu materyalleri taşıyın. Tüp şeklindeki  diskli konveyörlerimiz, yüksek nem içerikli malzemeleri ve aşındırıcı, harmanlanmış, kırılgan, kolay sıkıştırılmış veya zorlu kirli  ürünleri kaliteden ve verimden ödün vermeden taşır. Modüler bir tasarım, boru şeklindeki diskli konveyörlerimizi, ürününüzü dikey, yatay, herhangi bir açıda ve köşelerde hareket ettirecek şekilde yapılandırabileceğimiz anlamına gelir. Dökme malzeme taşıma işleminizde birden fazla giriş / çıkışa ihtiyacınız var mı? İhtiyacınız olan kadar ekleyin.

Boru Muhafaza Çapı ve Malzeme Seçenekleri

  • 3 inç (76 mm) ila 12 inç (300 mm) çapında
  • Karbon çelik
  • Paslanmaz çelik

Zincir Malzemesi Seçenekleri

  • Karbon çelik
  • Paslanmaz çelik

Maksimum İletim Mesafesi

  • Dikey olarak 85 ft (20 m)
  • Yatay olarak 400 ft (100 m)

 

cizgi VİDEO GALERİ / Tümünü Göster cizgi
cizgi FOTOĞRAF GALERİ / Tümünü Göster cizgi